Prelekcja nt. meteorologii ekstremalnej

vlcsnap-2015-04-23-22h17m58s95

Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy nasza działalność, poza filmowaniem burz, to również m.in. ostrzeganie przed zjawiskami, pomoc w tworzeniu Sieci Obserwatorów Burz czy jak najszersze dzielenie się swoją wiedzą. Część z nich ma wymiar wyjątkowo publiczny, inne z kolei przeprowadzane są na znacznie mniejszą skalę. Dzisiejszy wpis będzie o tym ostatnim typie.

20 marca bieżącego roku zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku (którego notabene jesteśmy absolwentami) na dni otwarte szkoły, w celu przeprowadzenia kilku prelekcji nt. burz oraz naszej działalności. Była to kolejna już okazja by trafić z wiedzą do młodzieży, kto wie, może nawet okazja do zaszczepienia w nich pasji.

W większości naszymi słuchaczami byli absolwenci gimnazjum oraz pierwszoklasiści szkoły średniej. Pomimo, na ogół, stosunkowo niskiego pojęcia widowni o meteorologii, odbiór był zdecydowanie pozytywny i ciepły, chwilami wręcz rzekłbym – entuzjastyczny. Jednak coś elektryzującego w tych burzach musi być… ;)

 

>> <<